W przyszłym tygodniu chcemy zawrzeć porozumienie z Polską Grupą Górniczą (PGG) w sprawie cen węgla w 2023 r. - poinformował w środę, 28 grudnia, prezes PGE Wojciech Dąbrowski. Dodał, że liczy na utrzymanie spadkowego trendu dotyczącego cen węgla.

Szef PGE Wojciech Dąbrowski w środę wieczorem na antenie Polsat News był pytany m.in. o negocjowaną umowę z Polską Grupą Górniczą (PGG) na dostawy węgla do spółki w 2023 r.

Prowadzimy dyskusję, (...) w ciągu kilku dni, w przyszłym tygodniu, zamierzamy zawrzeć porozumienie (z PGG - red.), jeśli chodzi o cenę węgla na przyszły rok - odpowiedział.

Dąbrowski pytany był też, co może się stać z cenami węgla w przyszłym roku i czy jest szansa, że spadną. Szef PGE powiedział, że liczy na to, iż trend spadkowy się utrzyma.

Przypomniał, że Polska nie jest bezludną wyspą i ceny węgla w kraju są związane z cenami za granicą. Przyznał jednocześnie, że w ostatnich tygodniach ceny węgla spadają.

- Zakładam, że ten trend się utrzyma. Na razie nie mamy w swoich analizach wzrostu cen węgla, ale sytuacja jest dynamiczna - powiedział.

Prezes PGE podkreślił, że funkcjonujemy w czasie kryzysu energetycznego wywołanego agresją Rosji na Ukrainę. To spowodowało m.in. wzrost cen nośników energii w tym węgla.

źródło: nettg.pl

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056