gornicy jsw md 1Kolejne spotkanie z udziałem mediatora w ramach negocjacji płacowych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej ma się odbyć w czwartek, 2 lutego. Związkowcy zapowiadają, że jeśli rozmowy nie przyniosą porozumienia to 10 lutego przed siedzibą Ministerstwa Aktywów Państwowych w Warszawie odbędzie się akcja protestacyjna.

Póki co negocjacje płacowe w JSW stanęły w martwym punkcie. Związkowcy podtrzymują swój postulat 25 proc. podwyżek, a przedstawiciele zarządu argumentują, że spółka nie jest w stanie zrealizować takiego wzrostu stawek, pronując w zmian rozmowy na temat wypłaty jednorazowej nagrody, która miałaby trafić na konta górników w sierpniu.

Kolejne spotkanie z udziałem mediatora, którym jest senator PiS Wojciech Piecha, zaplanowano na 2 lutego. Jeśli rozmowy nie przyniosą efektu, to związkowcy zapowiadają akcję protestacyjną, która ma się odbyć w Warszawie.

„Prawdziwym decydentem jest Ministerstwo Aktywów Państwowych i widać, że kulturalne rozmowy wymagają wsparcia w formie pracowników JSW S.A. na ulicach Warszawy. Dlatego w biurach Reprezentatywnych Związków Zawodowych rozpoczęliśmy zapisy dla chętnych na wyjazd na manifestację w stolicy 10 lutego o godzinie 12.00” – wskazują przedstawiciele związków zawodowych w JSW.

JSW zatrudnia ok. 22 tys. osób. Średnie wynagrodzenie w spółce wynosi obecnie ponad 10,7 tys. zł brutto.

źródło: nettg.pl, autor: JM, fot.: Maciej Dorosiński

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056