W środę, 10 marca, pracownicy Polskiej Grupy Górniczej otrzymają drugie z trzech jednorazowych świadczeń w ramach podwyżki wynagrodzeń. Najwięcej – 2670 zł brutto – otrzymają pracownicy zatrudnieni pod ziemią.

Pieniądze zostaną wypłacone w tym samym dniu co miesięczne wynagrodzenie – choć będzie to osobny przelew.

Najwięcej otrzymają pracownicy zatrudnieni pod ziemią – 2670 zł brutto. Pracownicy zatrudnieni w zakładach mechanicznej przeróbki węgla, Zakładzie Informatyki i Telekomunikacji, Zakładzie Remontowo-Produkcyjnym, Zakładzie Elektrociepłownie z wyjątkiem pracowników zatrudnionych w tych zakładach na stanowiskach administracyjnych, a także pracownicy wykonujący prace remontowo-konserwacyjne na terenie lub na rzecz zakładu mechanicznej przeróbki węgla oraz pracownicy wykonujący prace remontowo-konserwacyjne na powierzchni na rzecz oddziałów dołowych kopalni dostaną 2170 zł brutto. Pozostali pracownicy na powierzchni otrzymają 1670 zł brutto.

To już druga jednorazówka tej wysokości, którą otrzymają pracownicy PGG. Pierwsza wypłata nastąpiła 10 marca, a ostatnia – trzecia jednorazówka – zostanie wypłacona 10 lipca.

Wypłata jednorazówek to efekt podpisanego w lutym porozumienia płacowego. Związkowcy oraz zarząd największej węglowej spółki ustalili wtedy, że tegoroczna podwyżka wyniesie 15,4 proc., a średnie wynagrodzenie po podwyżce w PGG wyniesie 12 107 zł brutto. Początkowo podwyżki wynagrodzeń miały zostać ujęte w comiesięcznych wypłatach wynagrodzeń dopiero od 1 lipca br., wraz z wprowadzaniem jednolitego system wynagradzania w spółce (stąd jednorazówki). Jednak okazało się, że systemu jednolitego wynagradzania nie uda się wprowadzić w tym roku, dlatego w kolejnym porozumieniu ustalono, że podwyżki zostaną wprowadzone od kwietnia (w praktyce pierwsza wyższa wypłata trafi do pracowników w maju) poprzez podniesienie stawek osobistego zaszeregowania.

źródło: nettg.pl, autor: JM

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056