Tegoroczna spartakiada w siatkówkę została rozegrana w dwóch odsłonach: 27.10.2012 oraz 17.11.2012. Udział wzięły cztery drużyny: KADRA, Ratownicy, Wydobycie oraz Maszynowy Pierwszy dzień to rozgrywki wyłaniające kolejność miejsc, by w drugim dniu rozpocząć rywalizację o miejsca na podium.

Turniej rozpoczął się starciem Kadry z Wydobyciem. Team prowadzony przez Tomasza Kurowskiego jest nie do zatrzymania. Mecz kończy się wygraną 0:2 dla drużyny Wydobycia, choć to dopiero pierwsze starcie. W kolejnej konfrontacji spotykają się Ratownicy z Maszynowym, a zwycięstwo, po trzech setach, pozostaje w rękach chłopaków ze Stacji Ratowniczej. W trzecim starciu dnia KADRA podejmuje Ratowników i wygrywa 2:1. Sytuacja w grupie zaczyna się wyrównywać, a po wygrane Maszynowego z Wydobyciem 0:2 następuje sytuacja, której nikt się nie spodziewał. Każda drużyna ma jedno zwycięstwo i jedną porażkę, trzecia seria spotkań rozwiąże sytuację w grupie. Wiadomo już, że będzie decydować różnica setów, a nawet różnica punktów zdobytych do punktów straconych, jak ustalono w regulaminie. Sytuacja staje się napięta bo o miejscu wyjściowym do drugiej fazy rozgrywek może zadecydować pojedynczy błąd. Ostatecznie KADRA przegrywa mecz z Maszynowym, z Ratownicy wygrywają z Wydobyciem.

Klasyfikacja po pierwszym dniu:

Lp drużyna punkty sety Punkty zdobyte:punkty stracone
1. Maszynowy 5 5:3 171:153
2. Ratownicy 5 5:3 169:161
3. Wydobycie 4 3:4 146:149
4. Kadra 4 2:5 137:160

Drugi dzień rozgrywek rozpoczyna się o godzinie 9:00 starciem pomiędzy KADRĄ, a Maszynowym. Spotkanie kończy się wynikiem 1:2 na korzyść Maszynowego. Wiadomo już, że KADRA ma w zasięgu najwyżej trzecie miejsce. Kolejny mecz rozgrywany jest pomiędzy Ratownikami, a Wydobyciem. Po trzech setach do finału przechodzą Ratownicy wygrywając 2:1. Mecz o trzecie miejsce rozgrywany jest pomiędzy KADRĄ, a Wydobyciem i po zaciętym spotkaniu w trzech setach drużyna KADRY plasuje się na trzecim stopniu podium. Po emocjonującym spotkaniu Ratowników oraz drużyny Maszynowego zwycięzcą spartakiady zakładowej w siatkówkę na rok 2012 zostaje drużyna Ratowników.

Klasyfikacja ogólna spartakiady zakładowej w siatkówce 2012

I miejsce RATOWNICY
I miejsce MASZYNOWY
III miejsce KADRA
IV miejsce WYDOBYCIE

Po zmaganiach na hali nastąpiło wręczenie pucharów oraz dekoracja pamiątkowymi medalami. Na uwagę zasługuje miły gest ze strony wszystkich zawodników, którzy wręczyli nagrodę uznania Włodzimierzowi Paprzyckiemu za długoletnie i wytrwałe organizowanie, już siódmej, spartakiady zakładowej w siatkówce.