Górnictwo

rydult wypadekW bardzo trudnych warunkach kontynuowana jest akcja ratownicza w ruchu Rydułtowy kopalni ROW. Nocą po wystąpieniu niebezpiecznych wstrząsów dochodziło do wycofywania zastępów ratowniczych w trosce o bezpieczeństwo ludzi - podało w piątek, 12 lipca, biuro prasowe Polskiej Grupy Górniczej, do której należy kopalnia. Przypomnijmy, że w czwartek, 11 lipca, o godz. 8.16 w zakładzie wystąpił wysokoenergetyczny wstrząs.

karetka KAJ1Nie żyje pierwszy górnik, którego poszukiwano po porannym wstrząsie w ruchu Rydułtowy kopalni ROW - podała Polska Grupa Górnicza.

Wg najnowszych informacji po wstrząsie w ruchu Rydułtowy ratownicy nie mają kontaktu z czterema górnikami. Pod ziemią trwają ich poszukiwania. Informacje napływające w tej sprawie z różnych źródeł bywają sprzeczne. Weryfikujemy je na bieżąco. Jednak mogą pojawiać się nieścisłości. Sytuacja jest dynamiczna.

Po wstrząsie w ruchu Rydułtowy ratownicy nie mają kontaktu z dwoma górnikami. Pod ziemią trwają ich poszukiwania. Na dole jest nadal ponad 50 osób. Są na bieżąco wywożeni na powierzchnię. Sytuacja jest dynamiczna. Informacje przekazywane przez służby nie zawsze są zbieżne. Staramy się weryfikować je na bieżąco. Mogą pojawić się nieścisłości.

W czwartek, 11 lipca, w ruchu Rydułtowy (część kopalni ROW) doszło do silnego wstrząsu. W kopalni trwa akcja ratunkowa, a według wstępnych ustaleń są poszkodowani.

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056