Górnictwo

sobieski kzm 3Ofiary wypadku zbiorowego, do którego 28 listopada doszło w ZG Sobieski  w Jaworznie, to doświadczeni pracownicy z wieloletnim stażem w górnictwie. W pokładzie 209 na poziomie 500 metrów nastąpił niekontrolowany wyciek wody z pękniętego rurociągu. Na miejscu było pięciu pracowników ZG Sobieski i jeden firmy zewnętrznej. Cztery osoby zmarły.

Dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego potwierdził, że o godz. 18.10 został poinformowany o śmierci czwartego górnika z kopalni Sobieski. 

- Rząd przygotuje autopoprawkę do projektu budżetu państwa, dzięki której obligacje o wartości 7 mld zł zostaną przeznaczone na pomoc dla Polskiej Grupy Górniczej i dwóch innych górniczych spółek, objętych programem wsparcia - poinformował w poniedziałek PAP wiceminister aktywów państwowych Marek Wesoły.

W kopalni Sobieski w Jaworznie doszło we wtorek, 28 listopada, po godz. 15, do tragicznego wypadku. Nie żyją trzy osoby. Akcja ratownicza jest w toku.

prusek ii kajZa nami doroczna debata „Górnictwo Zrównoważonego Rozwoju”, towarzysząca tradycyjnie już obchodom górniczego święta. Tegoroczną konferencję otworzyła prezentacja dr. inż. Tomasza Rogali, prezesa Polskiej Grupy Górniczej, zatytułowana „Dekarbonizacja, czy postępująca karbonizacja światowej gospodarki”.

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056